Gates P56-5M-15AL PowerGrip HTD Sprocket 3.509 Inch Diameter 7882-1059
Thumbnail Filmstrip of Gates P56-5M-15AL PowerGrip HTD Sprocket 3.509 Inch Diameter 7882-1059 Images
    Purchase Gates P56-5M-15AL PowerGrip HTD Sprocket 3.509 Inch Diameter 7882-1059
    GATES
    SKU: 78821059 Gates P56-5M-15AL PowerGrip HTD Sprocket 3.509 Inch Diameter 7882-1059
    Shipping Weight: 0.74 lbs
    P56-5M-15AL Gates PowerGrip HTD Sprocket 5mm pitch 3.509 inch pitch diameter 56 grooves with a bore range of 3/8 - 1 3/16 inch for belts 15mm wide. Gates product ID 78821059
    or
    Gates P56-5M-15AL PowerGrip HTD Sprocket 78821059
    Gates PowerGrip HTD Sprocket P56-5M-15AL 7882-1059 - Aluminum material 5mm pitch 3.509 inch pitch diamter 56 grooves with a bore range of 3/8 - 1 3/16 inch for HTD belts 15mm wide.