Gates P18-5M-15AL PowerGrip HTD Sprocket 1.128 Inch Diameter 7882-1011
Thumbnail Filmstrip of Gates P18-5M-15AL PowerGrip HTD Sprocket 1.128 Inch Diameter 7882-1011 Images
    Purchase Gates P18-5M-15AL PowerGrip HTD Sprocket 1.128 Inch Diameter 7882-1011
    GATES
    SKU: 78821011 Gates P18-5M-15AL PowerGrip HTD Sprocket 1.128 Inch Diameter 7882-1011
    Shipping Weight: 0.07 lbs
    P18-5M-15AL Gates PowerGrip HTD Sprocket 5mm pitch 1.128 inch pitch diameter 18 grooves with a bore range of 1/4 - 3/8 inch for belts 15mm wide. Gates product ID 78821011
    or
    Gates P18-5M-15AL PowerGrip HTD Sprocket 78821011
    Gates PowerGrip HTD Sprocket P18-5M-15AL 7882-1011 - Aluminum material 5mm pitch 1.128 inch pitch diamter 18 grooves with a bore range of 1/4 - 3/8 inch for HTD belts 15mm wide.