Gates 8MGT-456-36 Poly Chain GT Carbon Synchronous Belt 9270-1076
Thumbnail Filmstrip of Gates 8MGT-456-36 Poly Chain GT Carbon Synchronous Belt 9270-1076 Images
    Purchase Gates 8MGT-456-36 Poly Chain GT Carbon Synchronous Belt 9270-1076
    GATES
    SKU: 92701076 Gates 8MGT-456-36 Poly Chain GT Carbon Synchronous Belt 9270-1076
    Shipping Weight: 0.17 lbs
    8MGT-456-36 Gates Poly Chain GT Carbon Synchronous Belt 8mm pitch x 456mm length x 36mm width. Gates product ID 92701076
    or
    Gates 8MGT-456-36 Poly Chain Carbon Belt 92701076
    • Fully operational in temperature extremes of -65°F to +185°F (-54°C to +85°C).
    • Available in the following pitches: 5 mm, 8 mm, 14 mm.