Gates TP2200-8MGT-50 PowerGrip GT2 Twin Power Belt 9232-1035
Thumbnail Filmstrip of Gates TP2200-8MGT-50 PowerGrip GT2 Twin Power Belt 9232-1035 Images
    Purchase Gates TP2200-8MGT-50 PowerGrip GT2 Twin Power Belt 9232-1035
    GATES
    SKU: 92321035 Gates TP2200-8MGT-50 PowerGrip GT2 Twin Power Belt 9232-1035
    Shipping Weight: 1.67 lbs
    TP2200-8MGT-50 Gates PowerGrip GT2 Twin Power Belt 2200mm length x 8mm pitch x 50mm width. Gates product ID 92321035
    or
    Gates TP2200-8MGT-50 Twin Power Belt 92321035
    Gates 8mm PowerGrip GT2 Twin Power Timing belt TP2200-8MGT-50 9232-1035. Twin Power belts have teeth on both sides to provide synchronization from both driving surfaces.