Gates TP1190-14MGT-115 PowerGrip GT2 Twin Power Belt 9232-0108
Thumbnail Filmstrip of Gates TP1190-14MGT-115 PowerGrip GT2 Twin Power Belt 9232-0108 Images
    Purchase Gates TP1190-14MGT-115 PowerGrip GT2 Twin Power Belt 9232-0108
    GATES
    SKU: 92320108 Gates TP1190-14MGT-115 PowerGrip GT2 Twin Power Belt 9232-0108
    Shipping Weight: 3.432 lbs
    TP1190-14MGT-115 Gates PowerGrip GT2 Twin Power Belt 1190mm length x 14mm pitch x 115mm width. Gates product ID 92320108
    or
    Gates TP1190-14MGT-115 Twin Power Belt 92320108
    Gates 14mm PowerGrip GT2 Twin Power Timing belt TP1190-14MGT-115 9232-0108. Twin Power belts have teeth on both sides to provide synchronization from both driving surfaces.