Gates 2590-14MGT-85 PowerGrip GT4 Synchronous Belt 14MM Pitch 9579-0147
Thumbnail Filmstrip of Gates 2590-14MGT-85 PowerGrip GT4 Synchronous Belt 14MM Pitch 9579-0147 Images
    Purchase Gates 2590-14MGT-85 PowerGrip GT4 Synchronous Belt 14MM Pitch 9579-0147
    GATES
    SKU: 95790147 Gates 2590-14MGT-85 PowerGrip GT4 Synchronous Belt 14MM Pitch 9579-0147
    Shipping Weight: 4.458 lbs
    2590-14MGT-85 PowerGrip GT4 Synchronous Belt 2590mm length 14mm pitch 85mm width. Gates product id 95790147. PowerGrip GT4 replaces PowerGrip GT3
    or
    Gates 2590-14MGT-85 PowerGrip GT4 Belt 95790147