Gates 1263-3M-09 PowerGrip HTD Belt 9293-0387
Thumbnail Filmstrip of Gates 1263-3M-09 PowerGrip HTD Belt 9293-0387 Images
    Purchase Gates 1263-3M-09 PowerGrip HTD Belt 9293-0387
    GATES
    SKU: 92930387 Gates 1263-3M-09 PowerGrip HTD Belt 9293-0387
    Shipping Weight: 0.06 lbs
    1263-3M-09 PowerGrip HTD Belt 1263mm pitch length 3mm pitch 9mm width. Gates product ID 92930387
    or
    Gates 1263-3M-09 HTD Belt 92930387
    3mm pitch PowerGrip HTD belt 1263-3M-09 9293-0387. PowerGrip® HTD® belts have a larger, more robust tooth profile for increased capacity, as compared to timing belts.