Gates TP720-8MGT-20 PowerGrip GT2 Twin Power Belt 9232-0017
Thumbnail Filmstrip of Gates TP720-8MGT-20 PowerGrip GT2 Twin Power Belt 9232-0017 Images
    Purchase Gates TP720-8MGT-20 PowerGrip GT2 Twin Power Belt 9232-0017
    GATES
    SKU: 92320017 Gates TP720-8MGT-20 PowerGrip GT2 Twin Power Belt 9232-0017
    Shipping Weight: 0.219 lbs
    TP720-8MGT-20 Gates PowerGrip GT2 Twin Power Belt 720mm length x 8mm pitch x 20mm width. Gates product ID 92320017
    or
    Gates TP720-8MGT-20 Twin Power Belt 92320017
    Gates 8mm PowerGrip GT2 Twin Power Timing belt TP720-8MGT-20 9232-0017. Twin Power belts have teeth on both sides to provide synchronization from both driving surfaces.