Gates 4578-14MGT-55 PowerGrip GT4 Synchronous Belt 14MM Pitch 9579-0176
Thumbnail Filmstrip of Gates 4578-14MGT-55 PowerGrip GT4 Synchronous Belt 14MM Pitch 9579-0176 Images
    Purchase Gates 4578-14MGT-55 PowerGrip GT4 Synchronous Belt 14MM Pitch 9579-0176
    GATES
    SKU: 95790176 Gates 4578-14MGT-55 PowerGrip GT4 Synchronous Belt 14MM Pitch 9579-0176
    Shipping Weight: 5.106 lbs
    4578-14MGT-55 PowerGrip GT4 Synchronous Belt 4578mm length 14mm pitch 55mm width. Gates product id 95790176. PowerGrip GT4 replaces PowerGrip GT3
    or
    Gates 4578-14MGT-55 PowerGrip GT4 Belt 95790176