Gates 3850-14MGT-40F PowerGrip GT4 Synchronous Belt 14MM Pitch 9579-0592
Thumbnail Filmstrip of Gates 3850-14MGT-40F PowerGrip GT4 Synchronous Belt 14MM Pitch 9579-0592 Images
    Purchase Gates 3850-14MGT-40F PowerGrip GT4 Synchronous Belt 14MM Pitch 9579-0592
    GATES
    SKU: 95790592 Gates 3850-14MGT-40F PowerGrip GT4 Synchronous Belt 14MM Pitch 9579-0592
    Shipping Weight: 3.122 lbs
    3850-14MGT-40F PowerGrip GT4 Synchronous Belt 3850mm length 14mm pitch 40Fmm width. Gates product id 95790592. PowerGrip GT4 replaces PowerGrip GT3
    or
    Gates 3850-14MGT-40F PowerGrip GT4 Belt 95790592