Gates 10X730LI Metric-Power V-Belt 730mm Length 9424-10730
Thumbnail Filmstrip of Gates 10X730LI Metric-Power V-Belt 730mm Length 9424-10730 Images
    Purchase Gates 10X730LI Metric-Power V-Belt 730mm Length 9424-10730
    GATES
    SKU: 942410730 Gates 10X730LI Metric-Power V-Belt 730mm Length 9424-10730
    Shipping Weight: 0.11 lbs
    10X730LI Gates Metric-Power V-belt 730mm length x 10mm top width x 6mm thick. Gates product ID 942410730
    or
    Gates 10X730LI Metric V-Belt 942410730
    Markets/Applications
    Excellent for textile mills, machine tool and food processing applications.
    Features/Advantages
    • Molded Notches (in lengths 3,000mm and under) reduce thermal and bending stresses.